Maxi Φούστα: 7 τρόποι να τη φορέσεις το φθινόπωρο και να ξεχωρίσεις
QUEEN.GR
Ανανεώθηκε:
![Maxi Φούστα: 7 τρόποι να τη φορέσεις το φθινόπωρο και να ξεχωρίσεις](https://cdn.qumd.gr/img/1240/1063/80/2018/10/17/Copenhagen-str-F17-022.jpg?t=IGqS2wy3hCFwgwTyxNZDtw)
Ένα αέρινο και κομψό ρούχο έχει και winter version.
Μη συνδέεις τις maxi φούστες μόνο με τις καλοκαιρινές σου εμφανίσεις. Σίγουρα αν μιλάμε για κάποια σχέδια με πτυχώσεις σε φαρδιά γραμμή είναι πιο bohemian επιλογές και είναι λογικό να τις οραματίζεσαι μόνο με κοντά, μακραμέ μπλουζάκια και κορμάκια με έξω την πλάτη. Υπάρχουν όμως και maxi φούστες από πιο «βαριά» υλικά όπως βελούδο και ταφτάς που μπορείς να φορέσεις άνετα και τον χειμώνα με πολλούς και διαφορετικούς τρόπους. Με φούτερ, με T-Shirts, με πουλόβερ, με μακρύ πουκάμισο, με ασορτί τοπ και μακρύ παλτό. Μπορείς να την εντάξεις σε πολλά looks και να την κάνεις αναπόσπαστο κομμάτι της γκαρνταρόμπας σου και αυτήν την εποχή του χρόνου. Εμείς σου προτείνουμε παρακάτω 7 super stylish σύνολα που έχουν σαν βασικό τους κομμάτι την maxi skirt και ταιριάζουν σε κοπέλες που αγαπούν όλα τα στυλ, το nerdy, το casual, το σοφιστικέ και πολλά άλλα. Διάλεξε ποιο σου ταιριάζει και υιοθέτησέ το.
Δες επίσης: Ψωνίζεις online; 7 tips για να κάνεις πιο εύκολη τη ζωή σου και να γλιτώσεις χρήματα
![Με μπλούζα με ιδιαίτερα μανίκια που θα φορέσεις μέσα από την φούστα σου για να τονίσεις τη μέση σου.](https://cdn.qumd.gr/img/700/1050/80/2018/10/17/London-str-F17-018.jpg?t=t5q6GYgbTTyfTVbQRcz1rA)
![Με μπλούζα στο ίδιο χρώμα και πέδιλα για πιο επίσημες εμφανίσεις.](https://cdn.qumd.gr/img/700/1050/80/2018/10/17/London-str-F17-157c.jpg?t=57BOFqraglpSEftpoGeZZA)
![Με ασορτί cropped top και biker jacket.](https://cdn.qumd.gr/img/700/1050/80/2018/10/17/London-str-F17-047b.jpg?t=Z7teFG6XRzZolI-P1CnoEQ)
![Με μάλλινη ζακέτα για πιο preppy εμφανίσεις.](https://cdn.qumd.gr/img/700/1050/80/2018/10/17/London-str-F17-165c.jpg?t=rHehsiiBsD1wiKsVje0lnw)
![Με μάλλινη μπλούζα και sneakers.](https://cdn.qumd.gr/img/700/1050/80/2018/10/17/Copenhagen-str-F17-008.jpg?t=4itcZblvVDsnlx7xwxGUjg)
![Με ασορτί μακριά πουκαμίσα και παλτό που κάνει χρωματική αντίθεση.](https://cdn.qumd.gr/img/700/1050/80/2018/10/17/Copenhagen-str-F17-271.jpg?t=EhYqgvshZNHNVWryMwAWUQ)
![Με hoodies που θα κάνουν πιο sporty το όλο σύνολό σου.](https://cdn.qumd.gr/img/700/1050/80/2018/10/17/Copenhagen-str-F17-021.jpg?t=T2dMJJC26I-sLSSLRPdNxQ)