Η Ελένη Μεναγάκη μας δείχνει πώς να φορέσουμε λουλούδια στα μαλλιά μας!
![Η Ελένη Μεναγάκη μας δείχνει πώς να φορέσουμε λουλούδια στα μαλλιά μας!](https://cdn.qumd.gr/img/460/900/80/2015/05/29/06e87a4b67ee0c2f2d444c25e252a28a.jpg?t=fedFA1jtDGDRtmaHFkYzUw)
Και εμείς σου δίνουμε 5 εναλλακτικές προτάσεις για να είσαι το πιο στιλάτο κορίτσι του τριημέρου...
Μπορεί ο καιρός και οι χαμηλές θερμοκρασίες αυτές τις ημέρες να μην θυμίζουν σε τίποτα Άνοιξη, πόσο μάλλον το Καλοκαίρι που έπεται , όμως αυτό δε σημαίνει πως από την εμφάνισή μας (κατ' επέκταση τη διάθεσή μας) θα πρέπει να λείπει αυτό το ανοιξιάτικο στοιχείο, που θα μας κάνει πιο λαμπερές και φυσικά στιλάτες.
Η σημερινή εμφάνιση της Ελένης Μενεγάκη στην εκπομπή της, «Καφές με την Ελένη», μας έκανε να ξαναθυμηθούμε ένα από τα πιο hot trend γι αυτή τη σεζόν, τα λουλούδια στα μαλλιά.
Άλλωστε, δεν ήταν τυχαία η πρόταση πολλών οίκων μόδας, που παρουσιάστηκε στις Εβδομάδες Μόδας, για την Άνοιξη- Καλοκαίρι 2015, όπως του οίκου Dolce & Gabbana!
![flower-hair-Dolce Gabbana Braids and Flowers 20993](https://cdn.qumd.gr/img/900/max/86/2015/05/29/flower-hair-Dolce_Gabbana_Braids_and_Flowers_20993.jpg?t=pUUfi-IixsdRI-JwqtWo-g)
Με λίγες μόνο κινήσεις και χωρίς να χρειάζεται να ξοδέψεις μια περιουσία, μπορείς να κάνεις την όλη εμφάνισή σου να δείχνει στιλάτη και άκρως ανοιξιάτικη, όπως έκανε- για άλλη μια φορά- η όμορφη παρουσιάστρια!
Με αφορμή, λοιπόν, αυτή την εμφάνιση ...
![11228526 865378190201290 7991745476895146086 n 00b25](https://cdn.qumd.gr/img/900/max/86/2015/05/29/11228526_865378190201290_7991745476895146086_n_00b25.jpg?t=NA97Hv6Z08kiH7BCwrBvGw)
Εμείς σου δείχνουμε 5 εναλλακτικούς τρόπους να φορέσεις τα λουλούδια στα μαλλιά και να γίνεις το πιο στιλάτο κορίτσι του τριημέρου είτε μείνεις στην πόλη , είτε καταφέρεις να αποδράσεις στην εξοχή...
![1refgsrg a81c2](https://cdn.qumd.gr/img/900/max/86/2015/05/29/1refgsrg_a81c2.jpg?t=r1ZeRX1SCvvZMJa_KbeKDw)
Άφησε τα μαλλιά σου κάτω και φόρεσε το λουλουδένιο στεφανάκι!
![2dfghdfg bc192](https://cdn.qumd.gr/img/900/max/86/2015/05/29/2dfghdfg_bc192.jpg?t=IfIIALjsPKr1Xt5pAgv2rQ)
Αν προτιμάς τις πλεξούδες και τις ιδιαίτερες κοτσίδες, τότε μπορείς να περάσεις μικρά λουλουδάκια ανάμεσα στα μαλλιά σου!
![3sdfgsfdg 809d1](https://cdn.qumd.gr/img/900/max/86/2015/05/29/3sdfgsfdg_809d1.jpg?t=POkmSwLFeb1mTYsmtSDsMQ)
Πλεκτό στεφανάκι για τα μαλλιά στολίζοντάς το με ένα στεφανάκι λουλουδιών: η πιο στιλάτη πρόταση!
![4frghdg e80dd](https://cdn.qumd.gr/img/900/max/86/2015/05/29/4frghdg_e80dd.jpg?t=Qxxrji_gE3rgK2iL-hCiJQ)
Για τις πιο απαιτητικές και τολμηρές αυτό το χτένισμα είναι ό,τι πρέπει...
![5adfgxfg ab556](https://cdn.qumd.gr/img/900/max/86/2015/05/29/5adfgxfg_ab556.jpg?t=bHyLOZsvDWBD18buBZyI-A)
Αν πάλι προτιμάς κάτι πιο διακριτικό αλλά πάντα ανοιξιάτικο, τότε μικρά λουλουδάτα αξεσουάρ είναι αυτά που σου χρειάζονται!
Και φυσικά, η όμορφη παρουσιάστρια δεν παρέλειψε να συνδυάσει και το χρώμα του mani της με το χρώμα των λουλουδιών!
![11393341 865379693534473 9117146072805978173 o 9d097](https://cdn.qumd.gr/img/900/max/86/2015/05/29/11393341_865379693534473_9117146072805978173_o_9d097.jpg?t=ABtjvFOTjctrBPCvdZy1Qg)
Τι λέτε, θα δοκιμάσετε κάποιο "λουλουδάτο hairstyle" το τριήμερο που έρχεται;
Εμείς πάντως, σίγουρα ναι!