Ελιάνα Χρυσικοπούλου: «Ανεβάζω αυτό το post ως ένδειξη διαμαρτυρίας»
QUEEN.GR
Ανανεώθηκε:
Με ποιον «τα βάζει» η Ελιάνα;
Η Ελιάνα Χρυσικοπούλου μένει σπίτι όταν οι υποχρεώσεις της στην εκπομπή της Ελένης Μενεγάκη δεν την αναγκάζουν να βρίσκεται στο στούντιο στο Πικέρμι. Το νέο της μήνυμα στο instagram δείχνει πως μάλλον έχει δεχθεί διάφορα αρνητικά μηνύματα στα social media ή έχει ακούσει από διάφορους άλλους να σχολιάζουν.
Μέσα λοιπόν από τον λογαριασμό της έγραψε το δικό της κατηγορώ για τα μηνύματα που στέλνει ο κόσμος για τις βασικές του μετακινήσεις. Όπως λέει υπάρχει και το διαδικτυακό μπούλινγκ για όσους αποφασίζουν να στείλουν τον αριθμό 6 και να βγουν έξω για άσκηση.
Δες τι ακριβώς έγραψε στην παρακάτω gallery:
Η Ελιάνα Χρυσικοπούλου προσπαθεί να κάνει μόνο τις απαραίτητες μετακινήσεις
μένει στο σπίτι με τα παιδιά της
Και αυτή είναι η φωτογραφία με την οποία συνόδευσε το κατηγορώ της:
«Ανεβάζω αυτό το post ως ΕΝΔΕΙΞΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ στο διαδικτυακό bullying που υφίσταται αυτές τις μέρες ο οποιοσδήποτε επιχειρήσει να ανεβάσει οποιαδήποτε φωτογραφία εκτός σπιτιού ??♀️ Ναι, #ΜένουμεΣπίτι, ναι, περνάμε το μεγαλύτερο μέρος της ημέρας μας μέσα στα cosy κλουβιά μας χαζεύοντας, παίζοντας, μαγειρεύοντας, ακούγοντας μουσική, βλέποντας τηλεόραση, σειρές, ταινίες, καθαρίζοντας, ξεκαθαρίζοντας κ.ο.κ. ? Και κυρίως, κρατάμε αποστάσεις ασφαλείας από όλους, γιατί τι να σου κάνει το #ΜένουμεΣπίτι, αν #ΜέσαΣτοΣπίτι έχεις φωνάξει 10 άτομα. ΩΣΤΟΣΟ το να πας μια βόλτα σε ένα μέρος που σε ξεκουράζει πνευματικά, να αναπνεύσεις καθαρό αέρα και να ξελαμπικάρεις είναι όχι μόνο δικαίωμά μας (hello; Μετακίνηση 6;) αλλά και υποχρέωση απέναντι στον εαυτό μας που οφείλει να παραμείνει υγιής σωματικά αλλά και ψυχικά. Ή αλλιώς, όπως έγραψε ο @dtsakoumis, δες το σαν «αντίδοτο στην κατάθλιψη που, μην ντρεπόμαστε να το πούμε, μας τριγυρίζει όλους». Σας στέλνω