Οκτώ σύνολα για να φορέσεις τώρα που κάνει κρύο αλλά είναι ουσιαστικά καλοκαίρι
![Οκτώ σύνολα για να φορέσεις τώρα που κάνει κρύο αλλά είναι ουσιαστικά καλοκαίρι](https://cdn.qumd.gr/img/1240/1063/80/2020/05/28/Copenhagen-str-S20-073.jpg?t=agVsHou3piZm8JSWjRsPyg)
Με αυτήν την πτώση της θερμοκρασίας τα lingerie tops σου φαίνονται ξαφνικά εκτός κλίματος.
Ο Μάιος δεν φεύγει με τον ίδιο τρόπο που μπήκε, δηλαδή με ζέστη, υψηλές θερμοκρασίες και συνωστισμό στις παραλίες. Αντιθέτως, όπως όλα δείχνουν μέχρι στιγμής, θα μας αποχαιρετήσει με βροχές, πτώση της θερμοκρασίες και έναν καιρό που θα ταίριαζε πιο πολύ στον Νοέμβριο. Τι γίνεται όμως που εμείς είμαστε προκομένες και βιαστήκαμε να μαζέψουμε τα χειμωνιάτικα και να τακτοποιήσουμε τα καλοκαιρινά στα συρτάρια μας; Σε εμάς είναι λίγο πιο χρήσιμη η παρακάτω gallery που θα μας δείξει πώς να φορέσουμε αυτήν την εποχή ρούχα που να είναι στυλάτα, επίκαιρα και ταυτόχρονα να μην ξεπαγιάσουμε μέσα στη βροχή και στους 17 βαθμούς Κελσίου.
Τις ημέρες σαν και αυτές που διανύουμε που το καλοκαίρι δεν φαίνεται και τόσο κοντινό και που ό,τι και αν κάνουμε δεν θα το φέρουμε πιο γρήγορα, αυτό που μας μένει είναι να φροντίσουμε να αποφύγουμε την πνευμονία και να μην χάσουμε το στυλ μας και τις fashionable επιλογές που μας δίνει μια ενημερωμένη γκαρνταρόμπα… έστω και αν αυτή είναι η καλοκαιρινή μας ενώ κοιτώντας έξω από το τζάμι θα θέλαμε να είναι η χειμερινή μας!
Δες επίσης: Δώδεκα ολόσωμα μαγιό που μπορείς να τα φορέσεις και ως κορμάκια εκτός παραλίας
![Πάνω από το shorts ή τη mini φούστα σου φόρεσε ένα σακάκι. Έτσι θα δημιουργήσεις ένα πρωτότυπο matching set που είναι και καλοκαιρινό αλλά και ζεστό.](https://cdn.qumd.gr/img/700/1050/80/2020/05/28/1649509021575-483707203-Copenhagen-str-S20-073.jpg?t=qHvLu-W3_whdRcIiqi23xw)
![Ναι, να βάλεις αέρινα φορέματα αλλά να φροντίσεις να είναι μακρυμάνικα και maxi. Όσα περισσότερα καλύπτεις τόσο πιο ζεστή θα είσαι ενώ την ίδια στιγμή θα κάνεις και ρομαντικές εμφανίσεις.](https://cdn.qumd.gr/img/700/1050/80/2020/05/28/Copenhagen-str-S20-069.jpg?t=byCDqzQlHM8k38dlGBVlIQ)
![H λέξη - κλειδί για αυτόν τον αλλοπρόσαλλο καιρό είναι μία: layering. Να φορέσεις το bustier σου πάνω από μία μακρυμάνικη μπλούζα, ακόμα και πάνω από ένα ζιβάγκο και θα είσαι στυλάτη αλλά και προστατευμένη από το κρύο.](https://cdn.qumd.gr/img/700/1050/80/2020/05/28/Copenhagen-str-S20-065.jpg?t=yj3blCohZ-8gkyM3ojhWag)
![Μία ολόσωμη φόρμα είναι fashionable και το καλοκαίρι, αν όμως θες το «κάτι παραπάνω» από αυτήν φόρεσε μία ακόμα μπλούζα με μακρύ μανίκι από μέσα της.](https://cdn.qumd.gr/img/700/1050/80/2020/05/28/Copenhagen-str-S20-062.jpg?t=ZWdZhp_MJkKpdZSHzKiDlA)
![Βάλε όποιο καλοκαιρινό φόρεμα τραβάει η όρεξή σου και ρίξε από πάνω το αγαπημένο σου blazer. Κούμπωσέ το κιόλας αν δεις τα πράγματα και σκουραίνουν.](https://cdn.qumd.gr/img/700/1050/80/2020/05/28/Copenhagen-str-S20-055.jpg?t=Q2qOAjiirMY4vndVOLkSuQ)
![Οι jumpsuits που πρέπει να βάλεις με αυτόν τον καιρό οφείλουν να έχουν δύο χαρακτηριστικά: χοντρό ύφασμα και μακριά μανίκια.](https://cdn.qumd.gr/img/700/1050/80/2020/05/28/Copenhagen-str-S20-021.jpg?t=-th2hC7YVUC5Bv5GCZJJ-w)
![Τα summer dresses μπορούν να φορεθούν και τα βράδια σαν αυτής της περιόδου που η θερμοκρασία πέφτει στους 17 βαθμούς Κελσίου, αρκεί να βάλεις σακάκι από πάνω τους και κλειστά παπούτσια.](https://cdn.qumd.gr/img/700/1050/80/2020/05/28/Copenhagen-str-S20-001.jpg?t=s91G0b8o7mutdYQUcnEyLA)
![Το style combo: jean και blazer είναι επίκαιρο όλους τους μήνες και με σχεδόν όλες τις θερμοκρασίες.](https://cdn.qumd.gr/img/700/1050/80/2020/05/28/Copenhagen-str-S20-013.jpg?t=TFcHd98lm4_t6ZgGuZf6dQ)