Τουλάχιστον ένα από τα New Year’s Resolutions μας κάθε χρόνο έχει να κάνει με την ομορφιά μας. Με το πώς θα βγάλουμε προς τα έξω την πιο όμορφη εκδοχή του εαυτού μας, με το πώς θα εκπέμψουμε λάμψη και υγεία και με το πώς θα νιώθουμε γενικότερα και εμείς οι ίδιες καλά με την εικόνα μας.
Η αλήθεια είναι πως δεν πρόκειται για ένα δύσκολο task. Αρκεί να έχεις πείσμα και θέληση να σε φροντίσεις. Να σε περιποιηθείς από την κορυφή ως τα νύχια. Ναι, καλά κατάλαβες! Για να είσαι όμορφη- εκτός από το ότι πρέπει να τα έχεις καλά με εσένα- καλό είναι να ακολουθείς πιστά τη ρουτίνα ομορφιάς σου.
Το 2021, λοιπόν, βάλε στόχο να είσαι σχολαστική με τη skincare routine σου, αλλά και με τη φροντίδα των μαλλιών σου. Μην ξεχάσεις, φυσικά, και το μακιγιάζ σου. Το κάθε κομμάτι είναι ένα «λιθαράκι» για να βγάλεις προς τα έξω την ομορφότερη εκδοχή του εαυτού σου και είμαι σίγουρη πως μπορείς να τα καταφέρεις.
Πώς; Δοκιμάζοντας για αρχή τα δέκα προϊόντα που έχω βρει για εσένα στην παρακάτω gallery. Σε αυτόν τον οδηγό αγοράς θα βρεις από φανταστικές θεραπείες για απαλότητα και λάμψη στα μαλλιά σου, καθαριστικά προσώπου, αντιγηραντικές κρέμες και serum και- βέβαια- προϊόντα μακιγιάζ, που πρέπει οπωσδήποτε να δοκιμάσεις το 2021. Είναι θαυματουργά, σε τέλειες συσκευασίες και με πολύ καλές εκπτώσεις αυτήν την εποχή!
CHANEL, FLEURS DE PRINTEMPS: Highlighter σε ροδακινί απόχρωση και ρουζ σε coral-orange χρώμα, για λαμπερή επιδερμίδα στο χρώμα της υγείας.
DIOR, PRESTIGE MICRO OIL DE ROSE ADVANCED SERUM: Ορός με 10.000 μικρο-μαργαριτάρια εμπλουτισμένα με αναζωογονητικά μικρο-θρεπτικά συστατικά τριαντάφυλλου, που κάνουν το δέρμα πιο σφρηγιλό μειώνοντας παράλληλα τις ρυτίδες.
SHISEIDO, LEGENDARY ENMEI ULTIMATE RENEWING CREAM: Κρέμα περιποίησης ολιστικής αντιγήρανσης, που αναζωογονεί την επιδερμίδα, επαναφέρει την ποιότητά της και μεγιστοποιεί την εσωτερική της δύναμη.
SISLEY, TRIPLE-OIL BALM MAKE-UP REMOVER AND CLEANSER: Balm περιποίησης με 3 θρεπτικά και μαλακτικά έλαια (Babassu, Shea και Macadamia) που συνδυάζουν διπλή αφαίρεση του μακιγιάζ και καθαρισμού και την έντονη άνεση.
LANCÔME, L'ABSOLU ROSES CHIARA FERRAGNI COLLECTION, ΑΠΟΧΡΩΣΗ 2020: Η Chiara Ferragni παρουσιάζει τη νέα της Collection, με το εμβληματικό Flirting Eyes λογότυπο, και στη συγκεκριμένη περίπτωση, ένα φλογερό, κόκκινο κραγιόν.
AVEDA, NUTRIPLENISH DEEP MOISTURE GIFT SET: Πλούσια Vegan ενυδάτωση & εντατική θρέψη εμπλουτισμένη με βούτυρα και έλαια από superfood. Ό,τι ακριβώς χρειάζονται τα μαλλιά σου.
TOM FORD, SOLEIL EYE COLOR QUAD, ΑΠΟΧΡΩΣΗ 04 FIRST FROST: Τέσσερις διαφορετικές αποχρώσεις σκιών που πετυχαίνουν διάφορα looks, ανάλογα με τη διάθεσή σου.
GUERLAIN, SUPERLIPS: Εντατική θεραπεία ενυδάτωσης και αποκατάστασης χειλιών.
ESTÉE LAUDER, RE-NUTRIV ULTIMATE LIFT REGENERATING YOUTH EYE CREAM RICH: Πανίσχυρη κρέμα ματιών, που ενυδατώνει σε βάθος την επιδερμίδα, μειώνει τις ρυτίδες γύρω από τα μάτια, βοηθά στην καταπολέμηση των μελλοντικών σημαδιών του γήρατος και μειώνει τους μαύρους κύκλους.
Kérastase, Elixir Ultime Original Rouge Edition: Κορυφαίο έλαιο μαλλιών, που χαρίζει βαθιά θρέψη με θερμοπροστασία μέχρι και τους 220°C, επανορθώνει την ψαλίδα, λειαίνει την τρίχα και προσφέρει προστασία μακράς διάρκειας από το φριζάρισμα.