It's A Rainy Day: Μπορείς να κάνεις fashion statement με το αδιάβροχο παλτό σου
![It's A Rainy Day: Μπορείς να κάνεις fashion statement με το αδιάβροχο παλτό σου](https://cdn.qumd.gr/img/1240/1063/80/2020/03/09/Copenhagen-str-F20-012.jpg?t=9TCAQkvX0G3OHqsQfLxO8g)
Ποιος είπε ότι ένα χρηστικό ρούχο δεν μπορεί να είναι και στυλάτο;
Υπάρχουν πολλά κλισέ για τη βροχή και το στυλ μας: Δεν μπορούμε να φοράμε τακούνια και να τσαλαβουτάμε στις λάσπες, δεν μπορούμε να ισιώσουμε τα μαλλιά μας γιατί θα φριζάρουν, δεν μπορούμε να φορέσουμε πολύ μακριά φορέματα ή παντελόνια γιατί κάπου θα τα λερώσουμε και πολλά άλλα. Εκτός όμως από τα «δεν» υπάρχει και κάτι που «πρέπει» να κάνουμε… να φορέσουμε αδιάβροχο.
Τα raincoats είναι πολύ λεπτά για να τα φοράμε ως κανονικά πανωφόρια τον χειμώνα, αλλά είναι προστατευτικά για τα ρούχα και το στυλ μας αυτές τις μέρες του χρόνου που ο καιρός είναι βροχερός.
Και επειδή μόνο αυτές μπορούμε να κάνουμε styling με αυτά τα κομμάτια ως «βάση» του, στην παρακάτω gallery θα βρεις 4 tips για να φορέσεις το δικό σου αδιάβροχο με τον πιο κομψό και «επίκαιρο» τρόπο. Είσαι η κοπέλα που θα έκανε ένα total look με κάποιο εμπριμέ μπουφάν από PVC ή είσαι λάτρης του κλασικού, διάφανου raincoat; Όποιος και αν είναι ο τύπος σου παρακάτω θα βρει το outfit που σε αντιπροσωπεύει ακόμα και μια μέρα σαν και αυτή, που «έβρεχε μονότονα»…
Δες επίσης: Dreamy Bride! Ο Οίκος Νυφικών Demetrios σου δείχνει πώς να γίνεις η νύφη που πάντα ονειρευόσουν
![Αν είναι διάφανο μπορείς να το βάλεις πάνω από printed κομμάτια τονίζοντας με αυτόν τον τρόπο τα μοτίβα τους και αναδεικνύοντας το mix printed look σου.](https://cdn.qumd.gr/img/700/1050/80/2020/03/09/Copenhagen-str-F20-182.jpg?t=IDDjbGEB_KS8a09_LMgACA)
![Ένα μαύρο, αδιάβροχο παλτό με ένα μαύρο παντελόνι είναι ο πιο ασφαλής στυλιστικός συνδυασμός για να είσαι κομψή αυτήν τη μέρα που βρέχει.](https://cdn.qumd.gr/img/700/1050/80/2020/03/09/Milano-m-str-F20-384.jpg?t=CezFGLR2_rZ6ZDUd7sI4Xw)
![Ένα αδιάβροχο σε έντονη απόχρωση -μοβ, πράσινη, ροζ, γαλάζια- σε βοηθάει να δημιουργήσεις ενδιαφέροντα color blocked σύνολα που είναι hot όλες τις εποχές του χρόνου.](https://cdn.qumd.gr/img/700/1050/80/2020/03/09/Copenhagen-str-F20-004.jpg?t=TjlGvVWPpfw08VSaLWF4zQ)
![Το να συνδυάσεις ένα εμπριμέ αδιάβροχο με το αντίστοιχο παντελόνι ή φούστα είναι σίγουρα ένας εκκεντρικός τρόπος για να το φορέσεις. Αν, όμως, διατηρήσεις τη μονοχρωμία στα υπόλοιπα ρούχα και αξεσουάρ σου δεν είναι απαγορευτικό για το look σου.](https://cdn.qumd.gr/img/700/1050/80/2020/03/09/Copenhagen-str-F20-316.jpg?t=v4SVTQ4NL-M083hZ3YcieA)