Παντός Καιρού: Πέντε καλοκαιρινά ρούχα που μπορείς να φορέσεις και τον χειμώνα
QUEEN.GR
Ανανεώθηκε:
![Παντός Καιρού: Πέντε καλοκαιρινά ρούχα που μπορείς να φορέσεις και τον χειμώνα](https://cdn.qumd.gr/img/1240/1063/80/2017/11/01/2016-2017-Winter-Fashion-Trends-Best-Street-Style-Looks-1.jpg?t=tX3SbBtjmriaFiw8DqL2SA)
Όχι δεν είναι troll, αλήθεια υπάρχουν και τα βρήκαμε για εσένα.
Η επιλογή ενός φθινοπωρινού συνόλου δεν είναι τόσο εύκολη υπόθεση –σε σχέση με τα ανάλαφρα, καλοκαιρινά μας outfits- γιατί πρέπει να συνδυάσουμε «βαριά» πανωφόρια, tops, φούστες, παντελόνια, ζακέτες, μπότες ακόμα και καλσόν. Και όσα περισσότερα στοιχεία βάζεις σε μία στυλιστική εξίσωση, τόσο πιο δύσκολο είναι να βρεις τη λύση της. Πολλές από εμάς, αβίαστα με το που αλλάξει η εποχή, ανταλλάσσουν τα αέρινα φορέματά τους και τις denim φούστες τους με παλτά και δερμάτινα σακάκια, αλλά αυτές οι ριζικές αλλαγές δεν είναι μονόδρομος για την γκαρνταρόμπα μας. Και αυτό στην πράξη μεταφράζεται με το να μπορείς να φορέσεις συγκεκριμένα καλοκαιρινά ρούχα και αξεσουάρ και το καλοκαίρι, αλλά και τον χειμώνα χωρίς να δείχνεις εκτός τόπου και χρόνου.
Δεν χρειάζεται να συσκευάσεις, λοιπόν, όλα τα αγαπημένα σου summer pieces, ακόμα. Με μερικά στυλιστικά τρικς μπορείς να αξιοποιήσεις στο κάποια από αυτά ακόμα και τώρα που βρισκόμαστε στον Νοέμβριο. Και πιο ειδικά 5 από αυτά στα οποία και στα παρουσιάζουμε ευθύς αμέσως... Πριν μας θεωρήσεις τρελές προλαβαίνουμε να σου πούμε πως τα μαγιό δεν είναι ανάμεσα σε αυτά!
![Η jean φούστα: Σίγουρα το καλοκαίρι με τις σαγιονάρες σου και ένα απλό, marcel φανελάκι είναι πιο sexy, αυτό το denim κομμάτι. Όμως και με οπάκ καλσόν και μποτάκια ή sneakers και ένα σοφιστικέ blazer, δείχνει εξίσου εξαιρετικό και στυλάτο.](https://cdn.qumd.gr/img/700/0/80/2017/11/01/Denim-Skirt.jpg?t=UG4I3Wa5XjwLkIFmTvg_fA)
![To crop top: Αν το βάλεις μέσα από ένα σετ φόρμας και από πάνω φορέσεις ένα παρκά ή ένα biker jacket, έχεις κάνει το top athleisure look για αυτή τη σεζόν.](https://cdn.qumd.gr/img/700/0/80/2017/11/01/Crop-Top.jpg?t=Nl3PbUv7NbUg2ebZK5mryw)
![Tα λευκά sneakers: Μπορεί να λερώνουν το φθινόπωρο με τον βροχερό καιρό και τις λάσπες, αλλά είναι το Νο1 παπούτσι-passepartout που μας έρχεται στο μυαλό όταν σκεφτόμαστε](https://cdn.qumd.gr/img/700/0/80/2017/11/01/White-Sneakers.jpg?t=jmenwtew1TpExZ6vHyI0XQ)
![Oι ανοιχτόχρωμες παντελόνες: Ακόμα και αν είναι από αέρινα, καλοκαιρινά υφάσματα μπορείς να τις βάλεις το φθινόπωρο και να φορέσεις από πάνω τους χοντρά, oversized πουλόβερ και hoodies.](https://cdn.qumd.gr/img/700/0/80/2017/11/01/Bright-Pants.jpg?t=6G9JJxW12WL9m1J1X8ES7Q)
![Τα καλοκαιρινά παπούτσια: Το μεγαλύτερο shoe trend της σεζόν προστάζει να φορέσεις τα πέδιλα σου με κοντά διάφανα καλτσάκια από μέσα (για το βράδυ) και με αθλητικές, λευκές κάλτσες για το πρωί. Επίσης μπορείς να τα βάλεις με jean και χωρίς τίποτα από μέσα](https://cdn.qumd.gr/img/700/0/80/2017/11/01/Summer-Flats.jpg?t=fx8mXwMQBwRvFJqb50tVXw)